Lyon posljednji učesnik polufinala Lige prvaka

U posljednjem četvrtfinalnom susretu Lige prvaka, Lyon je pobijedio favorizovani Manchester City rezultatom 3:1 i plasirao se u poluzavršnicu najjačeg klupskog fudbalskog takmičenja na svijetu.

Lyon je poveo u 24. minuti golom Corneta, nakon čega su uslijedili žestoki napada engleskog kluba. Francuzi su odolijevali do 69. minute, kada je za 1:1 pogodio De Bruyne.

Činilo se da će Manchester City iskoristiti momentum i doći do potpunog preokreta, ali su uslijedile dvije munjevite kontre Lyona, koje je, u 79. i 87. minuti, u gol pretvorio Dembele i time riješio utakmicu.

Polufinala Lige prvaka igraju se u Lisabonu 18. i 19. avgusta. U prvom francusko-njemačkom dvoboju sastaju se PSG i Leipzig, a u drugom Lyon i Bayern.