Remi Sarajeva i Veleža

Utakmicama Sarajevo – Velež (1:1), Tuzla City – Olimpik (3:2) i Krupa – Radnik (1:1) kompletirano je peto kolo Premijer lige BiH.

Fudbaleri Sarajeva i Veleža odigrali su večeras na Koševu uzbudljivu utakmicu, koja je završena podjelom bodova.

Susret je protekao u obostrano otvorenoj igri, a obe ekipe propustile su po nekoliko prilika za pobjedu. Gosti su bili bolji u prvom dijelu igre u komr su imali terensku inicijativu i diktirali tempo. Napadačka igra isplatila im se u 44. minuti, kada je lijepu akciju golom završio Mehmed Ćosić.

U drugom poluvremenu, Sarajevo je krenulo mnogo ofanzivnije, a u 59. minuti domaći su došli do izjednačenja. Handžić se izborio za loptu u šesnaestercu Veleža i uposlio usamljenog Ivana Jukića, kome nije bilo teško da zatrese mrežu.

Nakon postignutog gola , obe ekipe imale su nekoliko dobrih prilika, ali se rezultat nije mijenjao.

U jako dobrom meču u Tuzli između Tuzla Cityja i Olimpika, vidjeli smo brojne šanse, a na kraju je domaći tim uspio da osvoji tri boda i da upiše treću pobjedu u sezoni.

Goste je ‘načeo’ Vojo Ubiparip sa bijele tačke u 19. minuti, Ajdin Nukić je u 26. povećao na 2:0, a gosti su se vratili u igru golom Milanovića u 28. minuti.

To je bio rezultat nakon prvog poluvremena, da bi zatim u nastavku oba tima zabila po jedan gol. Za domaće je zabio Barišić, a za goste Osmanović.

Zanimljiv susret odigrali su i Krupa i Radnik. Gosti su poveli preko Zukića, da bi za domaće izjednačio Mandić nakon odličnog solo prodora.

Rezultati petog kola:

– nedelja:
Krupa – Radnik 1:1 (Mandić 69’ za Krupu, Zukić 56’ za Radnik)
Tuzla City – Olimpik 3:2 (Ubiparip 19′ pen, Nukić 26, Barišić 64′ za Tuzla City, Milanović 28′, Osmanović 90′ za Olimpik)
Sarajevo – Velež 1:1 (Jukić 59′ za Sarajevo, Ćosić 44′ za Velež)