Zrinjski i Borac preskočili prvu evropsku prepreku

Fudbaleri Zrinjskog plasirali su se u drugo pretkolo Evropske lige, pobijedivši večeras na stadionu pod Bijelim brijegom Differdange iz Luksemburga rezultatom 3:0.

U prvom poluvremenu, gosti su se dobro držali do 37. minute, kada je Anes Mašić prošao po lijevoj strani, pronašao u sredini Nemanju Bilbiju, koji je preciznim udarcem s desetak metara pogodio za 1:0.

Samo tri minute kasnije, u pokušaju da vrati loptu svom golmanu, jedan igrač Differdangea je pronašao Miloša Filipovića, a krilni napadač Zrinjskog je s dvadesetak metara lobovao vratara Kevina Strausa za 2:0.

Strijelac za konačnih 3:0 u 80. minuti bio je novi napadač Zrinjskog Josip Ivančić, koji je u igru ušao petnaestak minuta ranije.

Borac je u prvom pretkolu na Gradskom stadionu u Banjoj Luci pobijedio Sutjesku iz Nikšića sa 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Stojan Vranješ u 36. minuti.

Prvi dio susreta, Borac je imao terensku inicijativu, ali su gosti iz Crne Gore imali najbolju priliku preko Osmajića, koji je izašao sam pred Pavlovića, ali golman Borca brani njegov udarac.

Banjalučani su došli u vođstvo u 36. minuti. Brtan je glavom ubacio u šesnaesterac, gdje je utrčao Vranješ, koji je izbjegao ofsajd zamku i vrhom kopačke zakačio loptu i lobovao golmana Sutjeske Giljena.

U posljednjoj minuti, domaći su mogli i do drugog gola, ali Ziljkić nije dobro reagovao na dodavanje Zakarića.

U drugom poluvremenu, gosti su u potpunosti preuzeli inicijativu, dok su se igrači Borca koncentrisali na odbranu svog gola. Igrači Sutjeske sve “karte” bacili su u napad, ali nisu uspijevali ozbiljnije ugroziti gol Borca, koji je nakon dugo vremena prošao prvu prepreku u evropskim takmičenjima.