Sarajevo u play offu Evropske lige, Zrinjski ispao nakon jedanaesteraca

Sarajevo je pobjedom nad Budućnosti od 2:1 izborilo plasman u play off Evropske lige, gdje ga čeka Celtic. Blizu velikog uspjeha bio je i Zrinjski, ali je na kraju više sreće imao kiparski Apoel, koji je nakon boljeg izvođenja jedanesteraca prošao dalje.

Aktuelni prvak Bosne i Hercegovine je odlično započeo susret i poveo u već u 4. minuti, kada raspoloženi Tatar pogađa za 1:0.

Gosti iz Crne Gore izjednačili su u finišu prvog dijela, kada je Moraitis izbjegao ofsajd zamku i poslao lopti iza leđa Kovačevića.

U drugom dijelu u trenucima dok je Budućnost bila bolja, Sarajevo je ponovo došlo do prednosti  golom  Mathiasa Fanima, koji je u 69. minuti  pogodio na asistenciju Pidre.

Ekipa Sarajeva je u 74. minute ostala je sa 10 igrača  nakon što je isključen  Rahmanović zbog drugog žutog kartona, ali se hrabro držala do kraja i sačuvala prednost i zakazala susret sa slavnim Celticom 1. oktobra.

Odličnu utakmicu protiv favorizovanog Apoela odigrao je Zrinjski, ali mu to na kraju nije bilo dovoljno da se domogne istorijskog uspjeha i plasmana u play off.

Mostarci su su poveli u 11. minuti preko Josipa Ivančića, koji se odlično snašao nakon centaršuta Slobodana Jakovljevića i udarcem glavom poslao loptu u mrežu.

Domaćin se brzo oporavio i izjednačio samo tri minute kasnije, golom Izraelca Atzilija, a potpunio preokret donio je Nuhiu, koji je iskoristio dodavanje strijelca prvog gola.

Produžetke Zrinjskom obezbijedio je Nemanja Bilbija golom u 69. minuti, svojim petim u posljednje tri utakmice.

Nije bilo golova nakon trideset minuta, pa je sve riješeno penalima. Junak Apoela bio je golman Miguel Silva, koji je obranio jedanaesterce Govedarici i Bilbiji, dok su četiri od pet domaćih igrača bili precizni.

Apeol će u play-offu Evropske lige igrati protiv Slovana iz Libereca.