Barcelona slavila u Torinu, Unitedova lekcija Leipzigu

Pogocima Ousmana Dembelea i Lea Messija iz penala, Bacselona je savladala Juventus u Torinu 2:0 i napravila veliki korak ka prvom mjestu u grupi. Veče je obilježio i Manchester United, koji je deklasirao Leipzig na “Old Traffordu” 5:0, uz het-trik Marcusa Rashforda.

Barca je odigrala dobar meč i pobjedom nad velikim rivalom se iskupila za poraz u El clasicu.

Gosti su poveli u 14. minutu, kada je Dembele pogodio sa 20 metara, da bi Messi iz penala u 90. minutu ovjerio drugi trijumf Katalonaca u elitnom takmičenju. Meč će se pamtiti i po tome što je Alvaru Morati čak tri puta poništen gol zbog ofsajda. Miralem Pjanić odigrao je svih 90 minuta u pobjedi svog tima.

United je zablistao i u drugom kolu – nakon što je na startu savladao PSG, večeras je očitao lekciju Leipzigu.

Rashford se poigravao sa odbranom njemačkog tima i tri puta zatresao mrežu, a upisali su se još Greenwood i Martial iz penala.

Dortmund je u finišu slomio otpor Zenita. Sancho je načeo goste u 78. minutu, a trijumf je potvrdio Haaland u nadoknadi.

Sevilla je golom De Jonga srušila Rennes, dok je Lazio igrao neriješeno na gostovanju Bruggeu 1:1. Correa je doveo goste u vođstvo, a remi je potpisao Vanaken.

Dinamo iz Kijeva je na gostovanju Ferencvarošu prokockao dva gola prednosti 2:2.

U utakmicima odigranim od 19 sati, Chelsea je slavio uvjerljivu pobjedu od 4:0 na gostovanju u Kraasnodaru, dok je PSG sa dva gola Keana slavio protiv Basaksehirspora.