Silni Bayern, pobjede Liverpoola, Reala i Cityja

Fudbaleri Bayerna iz Minhena pobijedili su večeras na gostujućem terenu Salzburg sa 6:2, u utakmici trećeg kola Grupe A u Ligi prvaka.

Salzburg je poveo u četvrtom minutu golom Mergima Berishe, a Bayern je izjednačio iz penala u 21. minutu, kada je strijelac bio Robert Lewandowski. Aktuelni evropski prvak poveo je u 44. minuti autogolom Rasmusa Kristensena, a izjednačio je Masaya Okugawa u 66. minutu.

Novo vođstvo njemačkoj ekipi donio je Jerome Boateng pogotkom u 79. minutu, a zatim je strijelac bio Leroy Sane u 83. minutu. Peti gol postigao je Lewandowski u 88. minutu, svojim drugim golom na meču, a konačan rezultat postavio je Lucas Hernandez golom u drugom minutu nadoknade vremena.

U toj grupi ranije danas, Lokomotiva iz Moskve odigrala je neriješeno 1:1 protiv Atletico Madrida.

Bayern je prvi na tabeli u Grupi A sa svih devet bodova, Atletico je drugi sa četiri boda, Lokomotiva ima dva boda, dok je Salzburg osvojio bod.

Fudbaleri Real Madrida pobijedili su na svom terenu Inter sa 3:2, u utakmici trećeg kola Grupe B u Ligi prvaka.

Real je poveo u 25. minutu golom Karima Benzeme, a prednost je udvostručio Sergio Ramos u 33. minutu. To je bio njegov 100. gol za Real Madrid.

Inter je smanjio zaostatak u 35. minutu pogotkom Lautara Martineza, a izjednačio je Ivan Perišić pogotkom u 68. minutu.

Pobjedu Realu donio je Rodrigo golom u 80. minutu.

U drugoj utakmici u toj grupi ranije danas, Borussija iz Monchengladbach pobijedila je na gostovanju Šahtjor sa 6:0.

Na tabeli Grupe B prva je Borussija iz Monchengladbacha sa pet bodova, a drugi je Šahtjor sa četiri, koliko ima i trećeplasirani Real. Inter je posljednji na tabeli bez pobjede, sa dva boda.

Fudbaleri Manchester Cityja pobijedili su na svom terenu Olympiakos sa 3:0, u utakmici trećeg kola Grupe C u Ligi prvaka.

City je poveo u 12. minutu golom Ferana Torresa na dodavanje Kevina De Bruynea, a dva gola prednosti donio je Gabriel Jesus golom u 81. minutu. Konačan rezultat postavio je Cancelo golom u 90. minutu.

U drugoj utakmici u toj grupi, fudbaleri Porta pobijedili su kao domaćini Marseille sa 3:0.

Porto je poveo u četvrtom minutu golom Mouse Marege, a dva gola prednosti ekipi je donio Sergio Oliveira iz penala u 28. minutu. Treći gol postigao je Marulanda Fernando Luis Dias u 69. minutu.

Marseille je u 10. minutu imao dobru priliku za gol, ali je Dimitri Payet promašio penal.

Na tabeli Grupe C, City je prvi na tabeli sa svih devet bodova, slijedi ga Porto sa šest bodova, treći je Olympiakos sa tri boda, dok je Marseille bez bodova.