Veležu samo bod protiv Krupe, Sarajevo bolje od Olimpika, Radnik deklasiran na Pecari

Velež u susretu sa pretposljednjom Krupom nije mogao postići više od jednog boda.

Rođeni su poveli u 74. minuti, kada je golman domaćih Kolak u svom šesnaestercu srušio Zeljkovića, a sudija Mulahsanović pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Mulić.

Osam minuta kasnije, Krupa je realizovala jednu od brojnih prilika na utakmici. Samo što je ušao u igru, Aćimović je, na centaršut Redžića, glavom poslo loptu u mrežu Bogdanovića.

U utakmici gradskih rivala, Sarajevo je bilo bolje od fenjeraša Olimpika. Tim s Koševa došao je u vođstvo preko Tatara, koji je iskoristio nesporazum odbrane gostiju i postigao svoj osmi prvenstveni gol. Domaći su, u 58. minuti, postigli drugi gol, koga je postigao Fanimo na odličnu asistenciju Tatara.

Široki Brijeg je u posljednoj utakmici 15. kola savladao Radnik sa visokih 5:0. Domaćin je pitanje pobjednika riješio već u prvom poluvremenu sa tri gola u mreži gostiju iz Bijeljine.

Domačin je i u nastavku nastavio s dobrom igrom, te golovima Medića i Angelova nanio najteži poraz Bijeljinaca ove sezone i to baš u trenutku kada su ostali bez glavnog trenera, s obzirom da je Slavko Petrović napustio klupu Radnika

Krupa na Vrbasu: Krupa-Velež 1:1 (Aćimović 82′ za krupu, Mulić 75′ iz penala za Velež

Sarajevo: Sarajevo-Olimpik 2:0 (Tatar 26′, Fanimo 58′)

Široki Brijeg: Široki Brijeg-Radnik 5:0 (Jović 4’ i 33’, Jurić 31’, Medić 71’, Angelov 76’)

Tuzla: Tuzla City-Mladost 1:0 (Badji 18′)

Sarajevo: Željezničar-Sloboda 2:2 (Juričić 22′. Štilić 75′ za Željezničar, Kurtalić 5′. Alić 89′ za Slobodu)

Mostar: Zrinjski-Borac 2:1 (Mašić 14′, Bilbija 30′ iz penala za Zrinjski, Lukić 39′ za Borac)

Strijelci:

8 golova: Tatar (Sarajevo), Bilbija (Zrinjski)

7 golova: Mulić (Velež), Zakarić, Lukić (Borac)

6 golova: Rahmanović (Sarajevo), Hadžić (Mladost)

5 golova: Cvijanović (Velež), Mujezinović, Lendrić, Štilić (Željezničar), Handžić (Sarajevo), Vranješ (Borac), Ubiparip (Tuzla City), Jović (Široki Brijeg)

4 gola: Ziljkić (Borac), Bradonjić (Radnik), Jurilj (Široki Brijeg), Nikolić (Krupa)

3 gola: Radovac (Velež), Ahmetović, Fanimo (Sarajevo), Husejinović, Dženis Beganović (Sloboda), Osmanović, Lekanić (Olimpik), Crnkić (Tuzla City), Hiroš, Alić (Mladost), Filipović,Mašić (Zrinjski), Jurić (Široki Brijeg),

2 gola: Ćosić (Velež), Hebibović, Velkoski (Sarajevo), Danilović (Borac), Ramić, Badji (Tuzla City), Nikolić (Mladost), Ivančić, Trebotić (Zrinjski), Hasanović (Olimpik), Šarić, Mekić, Vušurević (Radnik),Amar Beganović, Mujagić (Sloboda), Ćorić, Angelov (Široki Brijeg), Alispahić, Ermin Zec, Juričić (Željezničar), Aćimović (Krupa)

1 gol: Ovčina, Zeljković, Anđušić, Čivić (Velež), Jovanović, Cruz (Borac) Predragović, Ristić, Tomašević, Jusić, Maksimović, Osmić, Kurtalić, Alić (Sloboda), Karić, Zukić, Huseinbašić (Radnik), Jukić, Dupovac, Mustedanagić (Sarajevo), Ikić, Samir Bekrić, Miličević, Stevanović (Željezničar), Radeljić, Pervan, Medić (Široki Brijeg), Dedić (Mladost), Maksimović, Nukić, Barišić, Džafić (Tuzla City), Mandić, Makitan (Krupa), Milanović, Adžem, Šišić (Olimpik), Todorović, Zlomislić, Čorluka, Jakovljević (Zrinjski)

Autogol: Mujkić (Sloboda), Bukvić, Mahmić (Mladost), Zvonić (Velež), Danilović (Borac),Rugašević, Ojdanić (Olimpik), Ramić (Tuzla City), Rijad Sadiku, Jakovljević (Zrinjski)