Tuzla City savladao Zrinjski, Široki bolji od Sarajeva

Duel dvije ekipe koje su odlično otvorile proljetnio dio sezone, završen je pobjedom gostiju rezultatom 2:1

Poveli su gosti preko Lučića u 16. minuti, ali je izjednačenje stiglo u 39. minuti, kada je Govedarica sjajno pogodio gol Tuzlaka.

Konačnih 1:2 postavlja Karjašević, 20.ak minuta prije kraja utakmice.

U derbiju 22. kola, Široki Brijeg je na Pecari savladao vodeće Sarajevo rezultatom 1:0 i probio se na drugo mjesto prvenstvene tabele.

Jedini gol na utakmici postigao je Ivan Ikić u 52. minuti susreta. Iako je posljednjih dvadesetak minuta domaćin odigrao s igračem manje, nakon što je drugi žuti dobio Zvonimir Begić, Sarajevo nije uspjelo doći do izjednačenja.

Lider prvenstva je tako nakon 20 utakmica bez poraza u ligi izgubio drugu utakmicu u nizu

Subota:

Doboj-Kakanj: Mladost-Krupa 1:0 (Makitan 24′)

Tuzla: Sloboda-Velež 1:2 (Maksimović 44′ za Slobodu, Cvijanović 22 – pen, Georgijević 76′ za Velež)

Nedelja

Mostar: Zrinjski-Tuzla City 1:2 (Govedarica 40′ za Zrinjski, Lučić 16′, Karjašević 67′ za Tuzla City)

Široki Brijeg: Široki Brijeg-Sarajevo 1:0 (Ivkić 52′)

Ponedeljak:

Sarajevo: Željezničar-Olimpik (Mateo Musa-Čitluk)

Banja Luka: Borac-Radnik (Antoni Bandić-Grude)

11 golova: Cvijanović (Velež)

10 golova: Tatar (Sarajevo), Bilbija (Zrinjski)

9 golova: Mulić (Velež)

8 golova: Lukić, Zakarić, Vranješ (Borac)

6 golova: Rahmanović, Fanimo (Sarajevo), Hadžić (Mladost), Štilić, Lendrić (Željezničar), Ubiparip (Tuzla City), Ziljkić (Borac), Jurilj (Široki Brijeg)

5 golova: Mujezinović (Željezničar), Handžić (Sarajevo), Jović,Jurić (Široki Brijeg), Osmanović (Olimpik), Bradonjić (Radnik), Mašić (Zrinjski)

4 gola: Radovac (Velež), Nikolić (Krupa), Hiroš (Mladost), Dženis Beganović (Sloboda), Aćimović (Krupa), Juričić (Željezničar), Badji, Crnkić (Tuzla City), Angelov (Široki Brijeg), Husejinović (Olimpik), Vušurević (Radnik)

3 gola: Anđušić (Velež), Ahmetović (Sarajevo), Lekanić (Olimpik), Alić, Dedić (Mladost), Filipović (Zrinjski), Ermin Zec (Željezničar), Ćorić, Ikić  (Široki Brijeg), Maksimović (Tuzla City), Huseinbašić (Radnik), Dujaković (Krupa)

2 gola: Ćosić (Velež), Hebibović, Velkoski (Sarajevo), Danilović, Meleg (Borac), Ramić, Džafić, Lučić. Karjašević (Tuzla City), Nikolić, Makitan (Mladost), Ivančić, Trebotić, Govedarica (Zrinjski), Hasanović, Šišić, Handžić (Olimpik), Šarić, Mekić (Radnik),Amar Beganović, Mujagić, Kurtalić, Maksimović (Sloboda), Pervan (Široki Brijeg), Samir Bekrić, Alispahić (Željezničar)

1 gol: Ovčina, Zeljković, Čivić, Zvonić, Georgijević (Velež), Jovanović, Cruz (Borac), Predragović, Ristić, Tomašević, Jusić, Osmić, Alić, Husejinović (Sloboda), Karić, Zukić, Lazić, Janjić (Radnik), Jukić, Dupovac, Mustedanagić, Sušić (Sarajevo), Ikić, Miličević, Stevanović, Veselinović, Miletić, Bojo (Željezničar), Radeljić, Medić, Marić (Široki Brijeg), Nukić, Barišić, Brkić, Rustemović, Mišić (Tuzla City), Mandić (Krupa), Milanović, Adžem, Gavrić (Olimpik), Todorović, Zlomislić, Čorluka, Jakovljević, Enin, Juranović (Zrinjski)

Autogol: Mujkić (Sloboda), Bukvić, Mahmić (Mladost), Zvonić (Velež), Danilović (Borac), Rugašević, Ojdanić (Olimpik), Ramić (Tuzla City), Rijad Sadiku, Jakovljević (Zrinjski)