Mladost i Zrinjski remizirali, Borac slavio u Bijeljini

Mladost i Zrinjski u prvoj utakmici 24. kola Premijer lige BiH odigrali su neriješeno. Domaći su poveli golom Hadžića, koji je je iskoristio odlično dodavanje Alića i savladao Varvodića. Gosti su izjednačili četiri minuta kasnije preko Zlomislića, koji je iz drugog pokušaja savladao Velića.

Fudbaleri Borca su u susretu 24. kola m:tel Premijer lige BiH u Bijeljini gostovali ekipi Radnika i slavili pobjedu rezultatom 1:3. Borac je došao do vođstva u 41. minuti preko Ziljkića, ali je domaći tim uspio doći do izjednačenja u 52. minuti zahvaljujući Novakoviću.

Ključni trenutak desio se u 55. minuti. Glavni sudija meča Miloš Gigović dosudio je prilično diskutabilan penal za goste, nakon što je oboren Zakarić. Isti igrač preuzeo je odgovornost i zabio za novo vođstvo Borca.
Igrači Radnika su dosuđeni penal dočekali u nevjerici. Smijali su se Gigovićevoj odluci, dok je na tribinama došlo do sukoba predstavnika ova dva kluba.

Gosti su riješili pitanje pobjednika u 86. minuti, kada je uspavanost odbrane Radnika iskoristio Panagiotis Moraitis i smjestio loptu u praznu mrežu poslije centaršuta Melega.

Doboj-Kakanj: Mladost-Zrinjski 1:1 (Hadžić 37′ za Mladost, Zlomislić 41′ za Zrinjski)

Bijeljina: Radnik-Borac 1:3 (Novaković 52′ za Radnik, Ziljkić 41′, Zakarić 55′, Moraitis 86′ za Borac)

Subota

15 sati

Krupa na Vrbasu: Krupa-Tuzla City (Frano Jelić-Široki Brijeg)

Tuzla: Sloboda-Željezničar (Ermin Sivac-Zenica)

17 sati

Sarajevo: Sarajevo-Široki Brijeg (Dragan Petrović-Banja Luka)

11 golova: Cvijanović (Velež)

10 golova: Tatar (Sarajevo), Bilbija (Zrinjski)

9 golova: Mulić (Velež), Zakarić (Borac)

8 golova: Lukić, Vranješ (Borac), Jurilj (Široki Brijeg), Hadžić (Mladost)

7 golova: Ziljkić (Borac)

6 golova: Rahmanović, Fanimo (Sarajevo), Štilić, Lendrić (Željezničar), Ubiparip (Tuzla City), Osmanović (Olimpik)

5 golova: Radovac (Velež), Mujezinović (Željezničar), Handžić (Sarajevo), Jović, Jurić, Ikić (Široki Brijeg), Bradonjić (Radnik), Hiroš (Mladost)

4 gola: Nikolić (Krupa), Dženis Beganović (Sloboda), Aćimović (Krupa), Juričić (Željezničar),Badji, Crnkić (Tuzla City), Angelov (Široki Brijeg), Husejinović (Olimpik), Mašić (Zrinjski), Vušurević (Radnik)

3 gola: Anđušić (Velež), Ahmetović (Sarajevo), Lekanić (Olimpik), Alić (Mladost), Ivančić, Filipović (Zrinjski), Ermin Zec (Željezničar), Ćorić (Široki Brijeg), Maksimović (Tuzla City), Huseinbašić (Radnik), Dujaković (Krupa), Mujagić (Sloboda)

2 gola: Ćosić, Georgijević (Velež), Hebibović, Velkoski (Sarajevo), Danilović, Meleg (Borac), Ramić, Džafić (Tuzla City), Nikolić, Makitan, Dedić (Mladost), Trebotić, Juranović, Zlomislić (Zrinjski), Hasanović, Šišić, Handžić (Olimpik), Šarić, Mekić (Radnik), Amar Beganović, Kurtalić, Maksimović (Sloboda), Pervan (Široki Brijeg), Samir Bekrić, Alispahić (Željezničar)

1 gol: Ovčina, Zeljković, Čivić, Zvonić (Velež), Jovanović, Cruz, Mehanović, Subić, Moraitis (Borac), Predragović, Ristić, Tomašević, Jusić, Osmić, Alić, Husejinović (Sloboda), Karić, Zukić, Lazić, Janjić, Jelić, Gogić, Novaković (Radnik), Jukić, Dupovac, Mustedanagić, Sušić, Varešanović (Sarajevo), Ikić, Miličević, Stevanović, Veselinović, Miletić, Bojo (Željezničar), Radeljić, Medić, Marić, Ivkić (Široki Brijeg), Nukić, Barišić, Brkić, Rustemović, Mišić, Lučić, Karjašević (Tuzla City), Mandić (Krupa), Milanović, Adžem, Gavrić, Faris Handžić (Olimpik), Todorović, Čorluka, Jakovljević, Enin, Govedarica (Zrinjski), Dejanović (Mladost)

Autogol: Mujkić (Sloboda), Bukvić, Mahmić (Mladost), Zvonić (Velež), Danilović (Borac), Rugašević, Ojdanić (Olimpik), Ramić (Tuzla City), Rijad Sadiku, Jakovljević (Zrinjski)