Real nadigrao Liverpool, City u finišu do pobjede

Fudbaleri Real Madrida nadigrali su Liverpool u Madridu 3:1, u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka. U drugom meču večeri, Manchester City je pobijedio Borussiju Dortmund 2:1.

Real je dominirao u prvom poluvremenu, uputio je 13 udaraca ka golu rivala, dva puta je pogodio mrežu “redsa”, dok Liverpool nijednom nije zaprijetio.

Ekipa Zinedina Zidana povela je u 27. minutu golom Viniciusa Juniora, poslije sjajnog pasa Tonija Kroosa, da bi devet minuta kasnije Asensio duplirao prednost Reala.

Kroos je ponovo poslao dugačak pas, loptu je glavom zakačio Trent Alexander-Arnold i poslao je pravo na nogu Asensija, koji je lako prebacio preko Alisona.

Liverpool je mnogo konkretnije počeo drugo poluvrijeme i poslije samo šest minuta smanjio je rezultat na 2:1, a strijelac je bio Salah, koji se sjajno snašao u kaznenom prostoru poslije šuta Dioga Jote.

Konačan rezultat postavio je Vinicius Junior u 65. minutu. Karim Benzema je lijepo sačuvao loptu, poslao je do Luke Modrića, a on do Viniciusa, koji je po drugi put savladao Alisona.

U drugom susretu večeri, Manchester City je poveo u 19. minutu golom Kevina De Bruynea, na asistenciju Riyada Mahreza, izjednačio je Marco Reus u 84. minutu, a pobjedu Cityju donio je Phil Foden u 90. minutu.

Revanš mečevi se igraju 14. aprila u Liverpoolu i Dortmundu.