Sarajevo savladalo Tuzla City, Borac slavio protiv Klisa

Sarajevo je, u polufinalnoj utakmici Kupa BiH, bilo bolje od Tuzla Cityja i steklo veliku prednost pred revanš na Koševu za 14 dana.

U utakmici koja je obilovala brojnim prilikama, gosti su iskoristili jednu, kada je Fanimo, u 56. minuti, savladao nemoćnog Muminovića i doveo svoj tim u vođstvo i na korak od finala.

Klis, član Druge lige FBiH – grupa Jug, najveće iznenađenje ovogodišnjeg Kupa, potrvdio je to i današnjom utakmicom protiv Borca, Domaći su poveli već u 6. minuti, kada je Moraitis savladao golmana Ceru. To nije pokolebalo ekipu iz Buturović polja, koja je stvorila nekoliko prilika za izjednačenje. Nagrada za dobru igru stigla je u 59. minuti, kada je Kudra, iz slobodnog udarca, savladao Pavlovića, koji je samo pogledom ispratio let lopte u mrežu. Radost fudbalera Kluisa trajala je samo deset minuta, kada je Mehanović, u prvom kontaktu s loptom, iskoristio kiks Cere i pogodio mrežu. U 82. minuti, Banjalučani su, autogolom Mušinovića, došli do trećeg gola. Četiri minuta prije kraja utakmice, Mehanovičć je iz drugog pokušaja postigao svoj drugi gol za ubjedljivu pobjedu i veliku prednost pred revanš.

Tuzla: Tuzla City-Sarajevo 0:1 (Fanimo 56′)

Banja Luka: Borac-Klis 4:1 (Moraitis 6′, Mehanović 69′, 86′, Mušinović 82′ autogol za Borac, Kudra 59′ za Klis)