
Jordanski kralj Abdullah objavio je u srijedu da je pobuna ugušena nakon sporenja s njegovim polubratom i bivšim princom Hamzom, i da je njegova zemlja sada stabilna i sigurna.
U prvoj izjavi nakon što se afera pojavila u javnosti, monarh je kazao da je kriza koja je uzdrmala stabilnost kraljevstva “najbolnija”, jer se pojavila unutar kraljevske porodice i izvan nje.
“Ništa nije ni blizu onoga što sam osjećao – šok, bol i bijes – kao brat i čuvar hašemitske porodice i vođa ovog dragog naroda”, navodi kralj Abdullah uz pismu poslatom naciji.
Glasnogovornica Bijele kuće Jen Psaki, takođe, je saopštila da je američki predsjednik Joe Biden razgovarao s kraljem Abdullahom i da se transkript njihovog razgovora uskoro očekuije.
Kraljevska palata saopštila je da je Abdullah primio telefonski poziv od Bidena “koji je izrazio punu solidarnost svoje zemlje s Jordanom i njegovim naporima na očuvanju stabilnosti”, prenosi Reuters.
(Fena)
- Oznake:
- pobuna
