Tuzla City bolji od Slobode, Krupi bod na Pecari, pobjeda Borca

Tuzla City je iz penala došao do pobjede protiv Slobode.

Ključni trenutak, koji je i odlučio pobjednika, odigrao se u 65. minuti, kada je Ramić pao u šesnaestercu Slobode, a sudija Bandić pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Brkić.

Na Pecari bodove su podijelili Široki Brijeg i Krupa, a rezultat je na kraju bio 2:2. Gosti su došli u vođstvo preko Nikole Dujakovića, da bi u 20. minuti Široki Brijeg stigao do izjednačenja preko Zachare koji pogađa na asistenciju Medića.

Domaći dolaze do preokreta u 70. minuti, kada pogađa Kristijan Medić nakon greške vratara gostiju Kolaka. Za prekršaj u napadu napadač Širokobriježana Stipe Jurić u 90. minuti dobija žuti karton. Krupa u 93. minuti dolazi do pogotka za izjednačenje i osvaja bod na Pecari.

Borac je na svom terenu ostavrio rutinsku pobjedu protiv Olimpika i tako došao do drugog mjesta na tabeli. Strijelci za novi trijum Banjalučana bili su Ćosić, Meleg i Uzelac.

Tuzla: Tuzla City-Sloboda 1:0 (Brkić 65′ iz penala)

Široki Brijeg: Široki Brijeg-Krupa 2:2 (Zachara 19′, Medić 70′ za Široki Brijeg, Dujaković 15′, Nikolić 94′ za Krupu)

Banja Luka: Borac-Olimpik 3:0 (Ćosić 25′, Meleg 49′, Uzelac 90′)

Sarajevo: Željezničar-Mladost 4:4 (Ermin Zec 17′, 91′, Juričić 68′, Štilić 93′ iz penala za Željezničar, Hadžić 3, 18′, Hiroš 7′, Alić 68′ za Mladost)

Mostar: Zrinjski-Radnik 3:0 (Juranović 11′, Bilbija 75′, Todorović 90′)

Ponedeljak

18 sati

Mostar: Velež-Sarajevo (Luka Bilbija-Prijedor)

Strijelci:

11 golova: Cvijanović (Velež), Bilbija (Zrinjski)

10 golova: Tatar (Sarajevo)

9 golova: Mulić (Velež), Zakarić (Borac)

8 golova: Lukić, Vranješ (Borac), Jurilj (Široki Brijeg), Hadžić (Mladost)

7 golova: Ziljkić (Borac), Fanimo (Sarajevo), Štilić (Željezničar), Osmanović (Olimpik)

6 golova: Rahmanović (Sarajevo), Lendrić (Željezničar), Ubiparip (Tuzla City), Hiroš (Mladost)

5 golova: Radovac (Velež), Mujezinović, Juričić, Ermin Zec (Željezničar), Handžić (Sarajevo), Jović, Jurić, Ikić (Široki Brijeg), Bradonjić (Radnik)

4 gola: Nikolić (Krupa), Dženis Beganović (Sloboda), Aćimović (Krupa), Badji, Crnkić (Tuzla City), Angelov (Široki Brijeg), Husejinović (Olimpik), Dujaković (Krupa), Mašić (Zrinjski), Vušurević (Radnik)

3 gola: Anđušić (Velež), Ahmetović (Sarajevo), Lekanić (Olimpik), Alić (Mladost), Ivančić, Filipović, Juranović (Zrinjski), Ćorić (Široki Brijeg), Maksimović Brkić (Tuzla City), Huseinbašić (Radnik), Meleg (Borac), Mujagić, Maksimović (Sloboda)

2 gola: Ćosić, Georgijević (Velež), Hebibović, Velkoski (Sarajevo), Danilović, (Borac), Ramić, Džafić, (Tuzla City), Nikolić, Makitan, Dedić (Mladost), Trebotić, Zlomislić, Todorović (Zrinjski), Hasanović, Šišić, Handžić (Olimpik), Šarić, Mekić (Radnik), Amar Beganović, Kurtalić (Sloboda), Pervan, Medić (Široki Brijeg), Samir Bekrić, Alispahić (Željezničar)

1 gol: Ovčina, Zeljković, Čivić, Zvonić, Dario (Velež), Jovanović, Cruz, Mehanović, Subić, Moraitis, Ćosić, Uzelac (Borac), Predragović, Ristić, Tomašević, Jusić, Osmić, Alić, Husejinović (Sloboda), Karić, Zukić, Lazić, Janjić, Jelić, Gogić, Novaković (Radnik), Jukić, Dupovac, Mustedanagić, Sušić, Varešanović (Sarajevo), Ikić, Miličević, Stevanović, Veselinović, Miletić, Bojo (Željezničar), Radeljić, Marić, Ivkić, Zacharia (Široki Brijeg), Nukić, Barišić, Rustemović, Mišić, Lučić, Karjašević (Tuzla City), Mandić, Vukomanović , Nikolić(Krupa), Milanović, Adžem, Gavrić, Faris Handžić (Olimpik), Čorluka, Jakovljević, Enin, Govedarica (Zrinjski), Dejanović (Mladost)

Autogol: Mujkić (Sloboda), Bukvić, Mahmić (Mladost), Zvonić (Velež), Danilović (Borac), Rugašević, Ojdanić (Olimpik), Ramić (Tuzla City), Rijad Sadiku, Jakovljević (Zrinjski)