Real i Manchester City u polufinalu

Fudbaleri Real Madrida i Manchester Cityja plasirali su se u polufinale Lige prvaka.

“Kraljevski klub” je u revanšu četvrtfinala igrao bez golova protiv Liverpoola na Anfieldu i tako odbranio pobjedu iz prvog meča 3:1, dok su “građani” opet bili bolji od Dortmunda 2:1, pa su sa ukupnih 4:2 izborili plasman među četiri najbolja tima.

Liverpool je svih 90 minuta napadao, a najbolje prilike propustili su Salah, Wijnaldum, Mane i Jota.

Na drugoj strani, najbolju šansu imao je Benzema, koji je pogodio stativu.

Real Madrid će se u polufinalu sastati sa Chelseajem.

U Dortmundu, Borussia je povela golom Judea Bellinghama u 15. minutu, a 17. godišnji Englez je tim pogotkom postao najmlađi strijelac Dortmunda u Ligi prvaka.

Gosti su najbolju priliku u prvom poluvremenu imali u 26. minutu, kada je prečku pogodio Kevin De Bruyne.

U 52. minutu, sviran je penal za City, nakon što je rukom u svom šesnaestercu igrao Emre Can, a precizan je sa “bijele tačke” tri minuta kasnije bio Riyad Mahrez.

City je preko Rodrija u 58. minutu mogao da poveća vođstvo, ali je Španac pogodio samo prečku.

Gosti su, ipak, do pobjede došli golom Phila Fodena u 75. minutu meča.

U polufinalu City će igrati protiv PSG-a.