Višićima bod u Blagaju, preokret Lokomotive, Buni derbi začelja

Odigrane su utakmice 17. kola HNK-a. Višići su ostali neporaženi u Blagaju, Lokomotiva je preokretom došla do pobjede. Gosti su uzeli samo jedan bod, dok su domaći osvojili 12 bodova.

Lider na tabeli, Višići ostali su neporaženi u Blagaju. Krajnji rezultat bio je 1:1. Blagaj je golom Cerovine u 18. minuti došao do prednosti, a Šoše je izjednačio u 31. minuti.

Lokomotiva je gubila u prvom poluvremenu, ali su izabranici Mehmeda Agovića u drugom nastavku zaigrali agresivnije i nanijeli poraz Mostaru. Golove za Lokomotivu postigli su  Mušić u 44’, Tojaga 65’ i Čehić 83. minuti, a za Mostar dvostruki strijelac bio je Šunjić  u 12’ i 31. minuti.

Kada se očekivao kraj susreta, Kruševo je golom Mandića u  87. minuti slomilo žilavi otpor Cima i tako prekinulo “crni” niz bez pobjede u nekoliko posljednjih kola.

U derbiju donjeg dijela tabele, snage su odmjerili Buna i Međugorje. Buna je nanijela poraz Međugorju i prikovala ga za dno tabele. Strijelci za Bunu bili su Zeko 4’, Krtalić 12’,Vukša 53’, 78’ i Primorac u 90 minuti. Golove za Međugorje postigli su Šarac 20’ i Gugić 70 minuti.

Sport Talent nanio je poraz Branitelju golovima Kordića u  21’, 80’ i Madžara u  90 minuti. Počasni gol za Branitelj postigao je Vukša u 65 minuti .