U HNK-u 73 pozitivna, 42 u Mostaru

06.05.2021 u 09:22

U Klinici za infektivne bolesti Sveučilišne kliničke bolnice Mostar na bolničkom liječenju trenutno su 83 bolesnika, od kojih je 17 na invazivnoj mehaničkoj ventilaciji, a ostali su klinički stabilno.

Tokom posljednja 24 sat.a hospitalizovano je 6, a otpuštena 2 pacijenata.

U Zavodu za mikrobiologiju i molekularnu dijagnostiku SKB testirano je 595 uzoraka. U Hercegovačko-neretvanskom kantonu pozitivnih je 73 i to: 42 iz Mostara, 13 iz Prozora-Rame, po 6 iz Stoca i Čapljine, 4 iz Konjica, po 1 iz Jablanice i Neuma.

Kantonalni i opštinski sanitarni inspektori izdali su juče 104 rješenja o samoizolaciji i izolaciji, a na snazi je 2.091 rješenja. Ukupno su izdata 35.984 rješenja, saopšteno je iz Kriznog štaba Ministarstva zdravstva, rada i socijalne zaštite HNK-a.

(NovaSloboda.ba)

Oglas