Sarajevu bod s igračem manje, Široki slavio na Grbavici

Prva utakmica 29. kola Premijer lige na Tušnju završena je bez pobjednika.

Sarajevo je odlično otvorilo utakmicu, što je rezultiralo vođstvom u 22. minuti. Fanimo je odlično proigrao Mustedanagića, koji je izašao sam na Fejzića i i poslao loptu u mrežu. domaći su izjednačili u 42. minuti preko Džafića, koji je sa preko 25 metara topovskim udarcem poslao loptu u mrežu Kovačevića. U 50. minuti, sarajevo je ostalo sa igrame manje, jer je Oremuš dobio direktan crveni karton zbog prekršaja nad Doffom. Gosti su u 84. minuti od sudijePetrovića tražili pnal, jer je u šesnaestercu domaćina bio srušen Hebibović, ali je sudija iz Banja Luke samo odmahnuo rukom i dao znak da se igra nastavi.

Fudbaleri Širokog Brijega pobijedili su večeras na Grbavici ekipu Željezničara sa 3:1. Željezničar je tako nastavio katastrofalan niz od 12 utakmica bez pobjede, dok su se Širokobriježani ovim trijumfom vratili u trku za plasman u Evropu.

Željezničar je poveo u 73. minuti golom Mladena Veselinovića, a izjednačio je Marko Jurić četiri minute kasnije. Preokret gostima donio je Zvonimir Begić u 82. minuti, dok je konačan rezultat 1:3 postavio Mato Stanić u 90. minuti.

Tuzla: Tuzla City – Sarajevo 1:1 (Džafić 42′ za Tuzla City, Mustedanagić 22′ za Sarajevo)

Sarajevo:  Željezničar – Široki Brijeg 1:3 (Veselinović 73′ za Željezničar, Jurić 77′, Begić 82′, Stanić 90′ za Široki Brijeg)

Subota

15 sati

Tuzla: Sloboda – Olimpik (Antoni Bandić-Grude)

Doboj/Kakanj: Mladost – Radnik (Aleksandar Njegomirović-Prnjavor)

16,55 sati

Banja Luka: Borac – Krupa (Sabrija Topalović-Zenica)

19,05 sati

Mostar: Zrinjski – Velež (Elvis Mujić-Banovići)

Strijelci:

11 golova: Cvijanović (Velež), Bilbija (Zrinjski), Zakarić, Vranješ (Borac)

10 golova: Tatar, Fanimo (Sarajevo)

9 golova: Mulić (Velež), Hadžić (Mladost)

8 golova: Lukić (Borac), Štilić (Željezničar)

7 golova: Ziljkić (Borac), Osmanović (Olimpik), Hiroš (Mladost), Jurilj, Jurić (Široki Brijeg)

6 golova: Radovac (Velež), Rahmanović (Sarajevo), Lendrić, Juričić (Željezničar), Ubiparip (Tuzla City), Dujaković (Krupa)

5 golova: Mujezinović, Ermin Zec (Željezničar), Haris Handžić (Sarajevo), Jović, Ikić (Široki Brijeg), Bradonjić (Radnik), Ivančić, Filipović (Zrinjski), Crnkić (Tuzla City), Dženis Beganović (Sloboda), Nikolić (Krupa)

4 gola: Anđušić (Velež),Aćimović (Krupa), Badji, Brkić (Tuzla City), Angelov (Široki Brijeg), Husejinović (Olimpik), Mašić (Zrinjski), Vušurović (Radnik), Alić (Mladost)

3 gola: Ahmetović (Sarajevo), Lekanić (Olimpik), Juranović (Zrinjski), Ćorić (Široki Brijeg), Maksimović, Džafić (Tuzla City), Huseinbašić (Radnik), Mujagić, Maksimović (Sloboda), Meleg (Borac), Šišić (Olimpik), Mandić (Krupa)

2 gola: Ćosić, Georgijević, Zvonić, Brandao (Velež), Hebibović, Velkoski, Mustedanagić (Sarajevo), Danilović (Borac), Ramić, Mišić (Tuzla City), Nikolić, Makitan, Dedić (Mladost), Trebotić, Zlomislić, Todorović (Zrinjski), Hasanović, Handžić (Olimpik), Šarić, Mekić, Jelić (Radnik), Amar Beganović, Kurtalić, Predragović (Sloboda), Pervan, Stanić (Široki Brijeg), Samir Bekrić, Alispahić, Bojo, Veselinović (Željezničar)

1 gol: Ovčina, Zeljković, Čivić, Dario (Velež), Jovanović, Cruz, Mehanović, Subić, Moraitis, Ćosić, Uzelac (Borac), Ristić, Tomašević, Jusić, Osmić, Alić, Husejinović, Balić (Sloboda), Karić, Zukić, Lazić, Janjić, Gogić, Novaković, Popara (Radnik), Jukić, Dupovac, Sušić, Varešanović, Mešanović (Sarajevo), Ikić, Miličević, Stevanović, Miletić (Željezničar), Radeljić, Marić, Ivkić, Zachara, Begić (Široki Brijeg), Nukić, Barišić, Rustemović, Lučić, Karjašević (Tuzla City), Vukmanović, Dujaković, Makitan, erak (Krupa), Milanović, Adžem, Gavrić, Faris Handžić, Medić, Milović, Horić (Olimpik), Čorluka, Jakovljević, Enin, Govedarica, Magdić (Zrinjski), Dejanović, Vladić (Mladost)

Autogol: Mujkić (Sloboda), Bukvić, Mahmić (Mladost), Zvonić (Velež), Danilović (Borac), Rugašević, Ojdanić (Olimpik), Ramić (Tuzla City), Rijad Sadiku, Jakovljević (Zrinjski), Miličević (Sarajevo)