Sanjin Memić, poslije 14 sati vožnje, stigao u Srebrenicu

30.05.2021 u 04:20

Sanjin Memić, nakon 14 sati vožnje, uspješno je završio biciklistički maraton „Tiha vožnja za Srebrenicu“.

Sanjin je iz Mostara krenuo juče u  6,30 sati sa Trga Musala, a u Memorijani centar Potočari stigao je sinoć  u 21 sat, gdje je položio cvijeće i proučio Fatihu za žrtve genocida.

U Olovu, Sanjinu se u vožnji pridružio i Muhamed Muha Moranjkić iz Sebrenika.

Dionica Mostar-Srebrenica bila je oko 300 kilometara sa 4100 metara uspona.

Podršku u vožnji dali su i članovi i članice BK Mostar, vozeći na dionici Mostar-Jablania, te ga zaštitili od vjetra.

Emir Krpo

(NovaSloboda.ba)

Oglas