
Posljednjim nepotpunim kolom, završeno je prvenstvo HNK-a. Višići su sa samo jednim porazom i jednom neriješenom utakmicom obezbjedili učešće u Drugoj ligi FBiH – grupa jug.. U sezoni 2020/21 Buna i Branitelj nisu odigrali dvije utakmice, Lokomotiva i Mostar nisu došli na jednu utakmicu, a susret Blagaj i Iskre preknut je zbog napada na sudiju.
Međugorje je pod svjetlošćureflektora nanijelo visok poraz Lokomotivi golovima Skoke u 17’ i 62’, Barišića u 25’ i 40’, Šarca 71’ i Barača u 71. Minuti. Za Lokomotivu, strijelcu su bili , Elezović 60 ‘ i Čehić u 88.minuti.
Cimu su pripali bodovi za zelenim stolom, jer se Buna nije pojavila na zakazanu utakmicu.
Drugoplasirana Iskra nanijela je, kao gost, visok poraz Mostaru.Za Iskru su pogađali Boškailo 20’ i 27’,Pelja 72’,Turajlić 30’ i 75’, Drežnjak 25’ autogol.
Sport Talent je iznenadio domaće Kruševo. Gol odluke postigao je Kordić u 9. minuti.
Rezultati 22 kola;
Međugorje – Lokomotiva 6:2
Kruševo – Sport Talent 0:1
Cim – Buna nije odigrano
Višići – Branitelj nije odigrano
Mostar – Iskra 0:6
Blagaj slobodan.
Tabela:
1. Višići 20 18 1 1 73:20 55
2. Iskra 20 14 0 6 47:18 42
3. SportTalent 20 10 1 9 43:45 31
4. Blagaj 20 8 6 6 52:46 30
5. Kruševo 20 8 3 9 46:28 27
6. Cim 20 7 5 8 43:40 26
7. Lokomotiva 20 8 2 10 45:65 26
8. Buna 20 8 1 11 39:63 25
9. Međugorje 20 6 3 11 51:59 21
10. Mostar 20 4 6 10 27:50 18
11. Branitelj 20 4 2 14 34:63 14
Emir Krpo
(NovaSloboda.ba)
- Oznake:
- kantonalna liga
