Velež startuje protiv Posušja, derbiji na Pecari i Grbavici

U prostorijama Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine u Sarajevu obavljeno je žrijebanje takmičarskih brojeva Premijer lige BiH za sezonu 2021./2022.

U bubnju su se našla imena 11 klubova i jedna kuglica s natpisom Klub X, s obzirom na to da do trenutka žrijebanja nije bila poznata 12. ekipa. Naime, Krupa nije dobila licencu, a odbijenicu od Prvostepene komisije za licenciranje dobili su i Leotar i Zvijezda 09, koji su aplicirali za licencu.

Na početku žrijeba navedeno je da bi u najskorijem roku trebalo biti poznato i ime 12. ekipe, koja će u narednoj sezoni učestvovati u najjačem rangu bh. nogometa.

Velež će novu sezonu otvoriti na stadionu Rođeni protiv novajlije Posušja.

Na Pecari će snage odmjeriti Široki Brijeg i Zrinjski, dok će Željezničar na stadionu Grbavica ugostiti prvaka Boprca.

U ostalim susretima sastaju se: Sarajevo – Tuzla City, Sloboda – Rudar Prijedor, Radnik – Klub X.

U drugom kolu, pod Bijelim brijegom igraće se mostarski derbi Zrinjski-Velež.

Nova sezona počinje 17. jula.

Kompletan raspored Premijer lige BiH za sezonu 2021/2022.

1. kolo

Velež – Posušje

Široki – Zrinjski

Radnik – Klub X

Sloboda – Rudar Prijedor

Sarajevo – Tuzla CIty

Željezničar – Borac

2. kolo

Zrinjski – Velež

Klub X – Borac

Tuzla City – Željezničar

Posušje – Sarajevo

Rudar Prijedor – Široki Brijeg

Radnik – Sloboda

3. kolo

Velež – Rudar Prijedor

Sarajevo – Zrinjski

Sloboda – Klub X

Široki Brijeg – Radnik

Željezničar – Posušje

Borac – Tuzla City

4. kolo

Radnik – Velež

Zrinjski – Željezničar

Klub X – Tuzla CitY

Posušje – Borac

Rudar Prijedor – Sarajevo

Sloboda – Široki Brijeg

5. kolo

Velež – Sloboda

Borac – Zrinjski

Široki Brijeg – Klub X

Sarajevo – Radnik

Željezničar – Rudar Prijedor

Tuzla City – Posušje

6. kolo

Široki Brijeg – Velež

Zrinjski – Tuzla City

Klub X – Posušje

Rudar Prijedor – Borac

Radnik – Željezničar

Sloboda – Sarajevo

7. kolo

Velež – Klub X

Posušje – Zrinjski

Sarajevo – Široki Brijeg

Željezničar – Sloboda

Borac – Radnik

Tuzla City – Rudar Prijedor

8. kolo

Velež – Sarajevo

Klub X – Zrinjski

Rudar Prijedor – Posušje

Radnik – Tuzla City

Sloboda – Borac

Široki Brijeg – Željezničar

9. kolo

Željezničar – Velež

Zrinjski – Rudar Prijedor

Sarajevo – Klub X

Borac – Široki Brijeg

Tuzla City – Sloboda

Posušje – Radnik

10. kolo

Velež – Borac

Radnik – Zrinjski

Klub X – Rudar Prijedor

Sloboda – Posušje

Široki Brijeg – Tuzla City

Sarajevo – Željezničar

11. kolo

Tuzla City – Velež

Zrinjski – Sloboda

Željezničar – Klub X

Borac – Sarajevo

Posušje – Široki Brijeg

Rudar Prijedor – Radnik

(NovaSloboda.ba)