Lijepa priča se nastavlja: Pred Zmajicama pale i Turkinje

Lijepu priču ispisuju bh. košarkašice, koje su danas uz drugom kolu Evropskog prvenstva savladale Tursku sa 64:54 i plasirale se u nokaut fazu.

Izabranice Gorana Loje dobro su otvorile utakmicu i povele sa 11:2. Imale su naše košrkašice i prednost 22:10, a onda je uslijedio pad u igri, što su Turkinje iskoristile i izjednačile rezultat, ali su naše djevojke na odmor otišle s pola koša prednosti.

Treća četvrtina nije dobro počela za našu selekciju i na kraju su gubile sa šest koševa razlike (44:38).

U posljednjkoj četvrtini razigrala se Marica Gajić, a onda smo koševima Jones i Nikoline Babić preokrenulii rezultat u našu korist (51:44). Do kraja utakmice, prednost je povećana na deset koševa.

U našoj reprezentaciji najefikasnija je bila Jones sa 22 koša, Matea Tavičć ubacila je 14 koševa, a Mrica Gajić 7 poena.

U 3. kolu, BiH će igrati protiv Slovenije i u slučaju pobjede direktno će se plasirati u četvrtfinale. Prvoplasirana selekcija iz grupe plasiraće se u četvrtfinale, dok će druga i treća igrati osminu finala.