Remi Češke i Hrvatske

Fudbaleri Češke i Hrvatske podijelili su bodove odigravši 1:1 u susretu 2. kolagrupe D Evropskog fudbalskog prvenstva.

Prvo poluvrijeme igralo se uglavnom između dva šesnaesterca bez prevelikih šansi na obe strane, a Česi su došli do vođstva u 37. minuti iz penala, koga je realizirao Patrik Schick. Jedanaesterac je skrivio Dejan Lovren, koji je nakon udarca iz kornera laktom u nos pogodio upravo Schicka.

Nakon razočaravajućeg prvog poluvremena, Hrvatska je odmah na startu drugog, u 47. minuti izjednačila. Strijelac je bio Ivan Perišić, koji je u solo akciji prošao po lijevoj strani i pogodio iskosa za 1:1.

Osim izjednačujućeg gola, Hrvatska u nastavku nije stvorila previše opasnih situacija pred golom Tomaša Vaclika, a ni Česi nisu srljali naprijed s obzirom na 3 boda iz pobjede nad Škotskom u prvom kola. Tako je utakmica završila neodlučenim rezultatom.