
U Klinici za infektivne bolesti Sveučilišne kliničke bolnice Mostar na bolničkom liječenju trenutno je 10 bolesnika, od kojih je 2 na invazivnoj i 1 na neinvazivnoj mehaničkoj ventilaciji, a ostali su klinički stabilno. Hospitalizovana su 2 bolesnika.
U Zavodu za mikrobiologiju i molekularnu dijagnostiku SKB testirana su 231 uzorka. U Hercegovačko-neretvanskom kantonu je bilo 2 pozitivnih iz Mostara.
Kantonalni i opštinski sanitarni inspektori juče su izdali 6 rješenja o samoizolaciji i izolaciji, a na snazi je 19 rješenja. Ukupno je izdato 36.748 rješenja, saopšteno je iz Ministarstva zdravstva, rada i socijalne zaštite HNK-a.
(NovaSloboda.ba)
- Oznake:
- 2 pozitivna
- HNK
- koronavirus
