Danci prvi četvrtfinalisti

Fudbaleri Danske plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva pošto su danas u Amsterdamu pobijedili Vels sa 4:0.

Osim uvodnih 20-ak minuta Danska je bila daleko bolja reprezentacija te je na kraju sasvim zasluženo svladala Velšane i plasirala se u četvrtfinale.

Dvostruki strijelac bio je Kasper Dolberg u 27. i 48. minuti, a sve dvojbe oko pobjednika u 88. minuti riješio je Joakim Mæhle trećim golom. U sudijskoj nadoknadi Martin Braithwaite postavio je konačnih 4:0.

Vels je utakmicu završio s igračem manje nakon što je u Harry Wilson u 90. minuti s leđa srušio Mæhlea, a sudac mu je pokazao direktni crveni karton.

Sljedeći protivnik Danske bit će bolji iz susreta Holandije i Češke, koji se igra u nedelju od 18 sati.