Sarajevo slavilo u Posušju, remiji u Prijedoru i Banja Luci

Sarajevo je u Posušju došlo do prve pobjede u sezoni, dok je Široki Brijeg u finišu ostao bez sva tri boda u duelu sa Rudarom.

Nakon 12 godina, Posušje se vratilo u Premijer ligu BiH i prva domaća utakmica privukla je značajnu pažnju navijača u ovom gradu, a oba tima su u prvom kolu doživjela poraze, pa su bila pod pritiskom da danas poprave svoj bodovni saldo i krenu ka ispunjenju ovosezonskih klupskih ambicija.

Na kraju su gosti iz Sarajeva bili bolji i došli do prve pobjede pod palicom Gorana Sablića. Strijelci za bordo tim bili su Cmiljanić u 39. i Ljubić, koji je zatresao svoju mrežu u 71. minuti.

Široki Brijeg upisao je remi i u utakmici drugog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine protiv Rudar Prijedora na gostovanju (1:1), nakon što su prethodno remizirali sa Zrinjskim. Prijedorčani su u samom finišu utakmice došli do pogotka i boda u ovom susretu.

Širokobriježani su u 60. minuti došli do prednosti. Ikić je pogodio za prednost kluba sa Pecare, nakon asistencije Jurilja.

Rudar Prijedor je priredio šok klubu sa Pecare u 89. minuti, a Amoah je pogodio za 1:1, poslije asistencije Santosa, te tako donio bod svom klubu.

U zadnjoj utakmici 2. kola, Borac i Leotar odigrali su utakmicu bez golova.