Pobjede Liverpoola i Reala, PSG-u samo bod

Fudbaleri Real Madrida pobijedili su na gostovanju ekipu Intera iz Milana sa 1:0, u meču prvog kola grupe D Lige prvaka.

Gol za pobjedu španske ekipe postigao je Rodrygo u 89. minutu, na asistenciju Eduarda Camavinge.

U istoj grupi, danas je moldavski Šerif pobijedio na svom terenu ekipu Šahtjora sa 2:0.

Ajax je na gostovanju savladao lisabonski Sporting sa 5:1, u meču grupe C.

Gosti su poveli već u drugoj minuti, kada je nakon udarca Antonyja lopta završila na stativi, a do nje je u nastavku akcije došao Sebastien Haller, koji je glavom postigao gol.

Isti igrač je u devetoj minuti postigao drugi gol, na asistenciju Antonyja, da bi rezultat smanjio Paulinho u 33. minutu.

Do kraja poluvremena, holandski klub je došao do trećeg gola preko Stevena Berghuissa u 39. minuti.

Ajax je u nastavku potvrdio pobjedu, sa još dva gola Hallera u 51. i 63. minuti.

Ranije danas u toj grupi, Borussija Dortmund je na gostovanju savladala Bešiktaš sa 2:1.

Fudbaleri Manchester Cityja pobijedili su na svom terenu ekipu Leipziga sa 6:3, u utakmici prvog kola Grupe A Lige prvaka.

Prošlosezonski finalista je poveo u 16. minuti, kada je Ake, poslije odlično izvedenog kornera, snažno pucao glavom pod prečku, da bi u 28. minuti već bilo 2:0, pošto je Nordi Mukiele loše reagovao i pogodio sopstvenu mrežu poslije šuta Kevina de Bruynea.

Mukiele se u 42. minuti iskupio kada je glavom proigrao dobro Nkunkua, koji je, takođe, glavom pogodio za 2:1.

City je u drugoj minuti sudijske nadoknade ponovo stigao do dva gola prednosti, pogotkom Riyada Mahreza sa bijele tačke. Prethodno je rukom u kaznenom prostoru igrao Lukas Klostermann.

Nkunku je u 51. minutu glavom pogodio za 3:2, ali je samo pet minuta kasnije Grealish poslao loptu uz desnu stativu poslije udarca malo izvan šesnaesterca za 4:2.

Golom u 73. minutu, Nkunku je stigao do het-trika i ponovo vratio svoj tim u igru, ali su pobjedu domaćina potvrdili Cancelo u 75. minuti i Gabriel Jesus u 86. minuti.

U drugom meču ove grupe, Club Brugge i Paris Saint Germain su odigrali neriješeno 1:1.

Fudbaleri Bruggea igrali su hrabro u prvom poluvremenu, imali su i bolje prilike od PSG-a, koji je prvi put u napadu igrao sa Lionelom Messijem, Neymarom i Mbappeom.

Francuski tim je poveo u 15. minuti golom Herrere poslije sjajnog pasa Mbappea, ali je Brugge 12 minuta kasnije stigao do izjednačenja. Eduard Sobol je poslao dobru loptu po zemlji, a Hans Vanaken pogodio za 1:1.

Fudbaleri Cityja će u drugom kolu gostovati PSG-u, dok će Leipzig dočekati Brugge.

Fudbaleri Liverpoola pobijedili su na svom terenu ekipu Milana sa 3:2, u utakmici prvog kola grupe B.

Liverpool je dominirao u prvom poluvremenu i kontrolisao dešavanja na terenu sve do 42. minuta, ali je na poluvrijeme, ipak, otišao sa golom zaostatka.

Domaći su poveli poslije devet minuta igre autogolom Fikaya Tomorija, a nakon šuta Trenta Alexandera Arnolda.

Pet minuta kasnije, “redsi” su imali veliku šansu da dupliraju prednost. Međutim, šut Mohameda Salaha sa penala odbranio Mike Maignan, baš kao i pokušaj Diega Jote poslije odbijene lopte. Prethodno je rukom u kaznenom prostoru igrao Ismael Benacer.

Do 42. minuta odnos udaraca ka golu bio je 14:1, ali je poslije apsolutne dominacije Liverpoola ekipa Milana uspjela da preokrene rezultat za manje od dva minuta.

Prvo je Rebić, na asistenciju Rafaela Leaoa, izjednačio, da bi 110 sekundi kasnije Brahim Dijaz donio vođstvo Milanu.

Liverpool je, ipak, odmah na početku drugog poluvremena stigao do izjednačenja. Strijelac je bio Salah u 49. minuti, koji je, poslije dobrog dodavanja Divoka Origija, pogodio uz lijevu stativu.

Novo vođstvo i pobjedu ekipi Jurgena Kloppa donio je Jordan Henderson u 69. minutu snažnim udarcem po zemlji sa ivice šesnaesterca.

U drugom meču ove grupe, Atletiko Madrid i Porto su odigrali bez golova.

U narednom kolu, Liverpool će gostovati Portu, dok će Milan dočekati Atletico.