Prekinuta utakmica Velež – Borac

Utakmica 10. kola Premijer lige BiH Velež – Borac prekinuta je u 81. minuti nakon što su Banjalučani poveli 2:0 zbog ulaska domaćih navijača na teren.

Utakmica je od samog početka bila napeta, čemu je najviše kumovao sudija Sabrija Topalović svojim odlukama.

Velež je bolje stajao na terenu. Najbliži golu bili su nakon pokušaja Vehabovića i Zubanovića, ali se rezultat nije mijenjao. Domaći su tražili i penal, kada je u 28. minuti šesnaestercu Borca pao Radović, ali to nije bilo dovoljno da sudija Topalović pokaže na bijelu tačku.

Ključni trenutak događa se u 37. minuti, kada Stojan Vranješ postiže prelijep pogodak iz slobodnog udarca, koji je prethodno dosuđen zbog diskutabilnog faula nad Moraitisom.

Na početku drugog poluvremena istakao se Bojan Pavlović, posebno kada je odbranio udarac Radovića u sami ugao.

U jeku napada Veleža, sijevnula je kontra Banjalučana iz koje Vranješ postiže pogodak u 81. minuti. Poslije toga, uslijedilo je utrčavanje navijača Veleža na teren, nakon čega je sudija Topalović prekinuo meč.

Utakmica neće biti nastavljena, konačnu odluku o ishodu donijeće odgovarajući organi FS BiH.