Fudbal: Rezultati kvalifikacija za SP 2022.

Rezultati fudbalskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine:

A grupa:

14. novembra:

Luksemburg – Irska 0:3 (0:0)

Portugal – Srbija 1:2 (1:1)

Tabela:

1. Srbija 8 6 2 0 18:9 20

2. Portugal 8 5 2 1 17:6 17

3. Irska 8 1 3 3 11:8 9

4. Luksemburg 8 3 0 5 8:18 9

5. Azerbejdžan 8 0 1 7 5:18 1

B grupa:

14. november:

Grčka – Kosovo 1:1 (1:0)

Španija – Švedska 1:0 (0:0)

Tabela:

1. Španija 8 6 1 1 15:5 19

2. Švedska 8 5 0 3 12:6 15

3. Grčka  8 2 4 2 8:8 10

4. Gruzija 8 2 1 5 6:12 7

5. Kosovo 8 1 2 5 5:15 5

C grupa:

15. novembra:

Sjeverna Irska – Italija 0:0

Švicarska – Bugarska 4:0 (0:0)

Tabela:

1. Švicarska 8 5 3 0 15:2 18

2. Italija 8 4 4 0 13:2 16

3. Sjeverna Irska 8 2 3 3 6:7 9

4. Bugarska 8 2 2 4 6:14 8

5. Litvanija  8 1 0 7 4:19 3

D grupa:

16. novembra:

Bosna i Hercegovina – Ukrajina 0:2 (0:0)

Finska – Francuska 0:2 (0:0)

Tabela:

1. Francuska  8 5 3 0 18:3 18

2. Ukrajina 8 2 6 0 11:8 12

3. Finska 8 3 2 3 10:10 11

4. Bosna i Hercegovina 8 1 4 3 9:12 7

5. Kazahstan 8 0 3 5 5:20 3

E grupa:

16. novembra:

Češka – Estonija 2:0 (0:0)

Vels – Belgija 1:1 (1:1)

Tabela:

1. Belgija 8 6 2 0 25:6 20

2. Vels  8 4 3 1 14:9 15

3. Češka 8 4 2 2 14:9 14

4. Estonija 8 1 1 6 9:21 4

5. Bjelorusija 8 1 0 7 7:24 3

F grupa:

15. novembra:

Izrael – Farski Otoci 3:2 (1:0)

Škotska – Danska 2:0 (1:0)

Austrija – Moldavija 4:1 (2:0)

Tabela:

1. Danska 10 9 0 1 30:3 27

2. Škotska 10 7 2 1 17:7 23

3. Izrael 10 5 1 4 23:21 16

4. Austrija 10 5 1 4 19:17 16

5. Farski Otoci 10 1 1 8 7:23 4

6. Moldavija 10 0 1 9 5:30 1

G grupa:

16. novembra:

Gibraltar – Latvija 1:3 (1:1)

Crna Gora – Turska 1:2 (1:1)

Nizozemska – Norveška 2:0 (0:0)

Tabela:

1. Nizozemska 10 7 2 1 33:8 23

2. Turska  10 6 3 1 27:16 21

3. Norveška 10 5 3 2 15:8 18

4. Crna Gora 10 3 3 4 14:15 12

5. Latvija 10 2 3 5 11:14 9

6. Gibraltar 10 0 0 10 4:43 0

H grupa:

14. novembra:

Hrvatska – Rusija 1:0 (0:0)

Malta – Slovačka 0:6 (0:3)

Slovenija – Kipar 2:1 (0:0)

Tabela:

1. Hrvatska 10 7 2 1 21:4 23

2. Rusija 10 7 1 2 19:6 22

3. Slovačka 10 3 5 2 17:10 14

4. Slovenija 10 4 2 4 13:12 14

5. Kipar  10 1 2 7 4:22 5

6. Malta 10 1 2 7 9:30 5

I grupa:

15. novembra:

Albanija – Andora 1:0 (0:0)

Poljska – Mađarska 1:2 (0:1)

San Marino – Engleska  0:10 (0:6)

Tabela:

1. Engleska  10 8 2 0 39:3 26

2. Poljska 10 6 2 2 30:11 20

3. Albanija 10 6 0 4 12:12 18

4. Mađarska 10 5 2 3 19:13 17

5. Andora 10 2 0 8 8:24 6

6. San Marino 10 0 0 10 1:46 0

J grupa:

14. novembra:

Lihtenštajn – Rumunija 0:2 (0:1)

Sjeverna Makedonija – Island 3:1 (1:0)

Armenija – Njemačka 1:4 (0:2)

Tabela:

1. Njemačka 10 9 0 1 36:4 27

2. Sjeverna Makedonija 10 5 3 2 23:11 18

3. Rumunija 10 5 2 3 13:8 17

4. Armenija 10 3 3 4 9:20 12

5. Island 10 2 3 5 12:18 9

6. Lihtenštajn 10 0 1 9 2:34 1

(Fena)