Nastupom Crvene jabuke, u srijedu je započeo zabavni program manifestacije “Advent u Mostaru”, u okviru koga će sljedećih petnaestak dana na mostarskom Šetalištu biti organizovan niz koncerata.
Poslije Crvene jabuke, na velikoj pozornici očekuju nas nastupi uglavnom lokalnih bendova, kao što su Dobre vibracije, Rock School Teachers, Dario Šunjić & Party Band, grupe Brig, Gabriel, kao i večeri posvećena Đorđu Balaševića i Oliveru Dragojeviću, te Božićni koncert s Hrvatskom glazbom Mostar.
Kao vrhunac Adventa, u srijedu, 29. decembra, nastupiće Narodni orkestar Mostar, a 30. decembra Walter Acoustic Orchestra, benda koji izvodi starogradsku muziku i sevdalinke.
Za Novu godinu, Mostarce će zabavljati Indira Levak ex Vladić i grupa “Twist”, a prvi dan nove godine rezervisan je za “Dva i po čovjeka” i Josipa Palametu, kazao je Bunoza na konferenciji za novinare.
(Fena)