Pobjede Veleža, Zrinjskog i Sarajeva

Večeras su odigrane prve utakmice 29. kola Premijer lige BiH, a nove pobjede ostvarili su Velež, Zrinjski i Sarajevo.

Rođeni su na svom terenu zabilježili minimalnu pobjedu nad Rudarom iz Prijedora, koji se grčevito bori za opstanak u društvu najboljih.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo puno uzbuđenja. Drugo je obilježio napadač Veleža Demir Peco, koji je učestvovao u tri najbolje prilike na utakmici.

Prvo je u u 56. minuti, na pas Vehabovića, poslao loptu pored gola Prijedorčana. Ipak, Peco je bio precizan 11 minuta kasnije. Loše je loptu ispucao golman gostiju Šćekić, Ovčina je zatim probio stranu i ubacio za Pecu, koji pogađa za vodstvo.

U 80. minuti novu sjajnu priliku imao je Peco, ali u duelu “jedan na jedan” kao pobjednik je izašao Šćekić.

Zrinjski je osigurao titulu prije nekoliko kola, ali ekipa Sergeja Jakirovića uprkos tome ne prestaje ostvarivati nove pobjede. Plemići su večeras došli do novog trijumfa, ovoga puta protiv Slobode rezultatom 2:0.

Iako su igrali bez nekih važnih igrača, igrači Zrinjskog su u 66. minuti stigli do vođstva. Bukvić je uspio odbraniti udarac Jukića, ali na odbijenu loptu stiže Šakota i trese mrežu domaćih za 1:0.

Nakon toga, gledali smo dosta bolju igru Zrinjskog, koji je stvarao prilike, a u samom finišu stigao i do drugog gola.  Tarik Kapetanović je uhvatio loptu rukom u svom šesnaestercu kako bi spriječio čist gol Zrinjskog, sudija je pokazao na penal, a siguran izvođač bio je Slobodan Jakovljević za konačnih 2:0.

Sarajevo je prekinulo crni niz nakon tri uzastopna prvenstvena poraza, na Koševu je kapitulirao Radnik. Ključni detalj utakmice desio se u zadnjoj minuti prvog poluvremena. Bila je to lijepa akcija, a na asistenciju Suljića dobro je reagovao Čataković i zakucao loptu u mrežu gostiju.