Ubjedljiva pobjeda Rođenih, hat-trick Zajmovića

Velež je u velikom stilu odigrao posljednju takmičarsku utakmicu za sezonu 2021./2022., savladaši Sarajevo sa 3:0.

Veliki broj navijača došao je pozdraviti osvajače Kupa BiH, koji su prošli četvrtak u Zenici savladali upravo Sarajevo.

Bila je ovo prilika da se klub na dostojanstven način oprosti i od Brandaoa de Souze. Njemu je uručen dres s brojem 165 što označava broj utakmica koje je ovaj fudbaler odigrao za Velež u čije redove je stigao kada je klub bio u dosta teškoj situaciji. Brazilac je u duelu sa Sarajevom nosio i kapitensku traku, a dobio je i poklon od kluba.

U prvom dijelu igre, ali i u cijelom meču na terenu je postojao samo jedan tim. Velež je konstantno dominirao i više nego zasluženo došao do pobjede.

U 15. minutu meča umjesto povrijeđenog Ovčine ušao je u igru Zajmović, što će se ispostaviti ključnim momentom meča. Pomenuti igrač je mrežu bordo tima zatresao prvi put u 26. minuti kada je iskoristio veliku grešku gostiju i loptu rutinski pospremio u mrežu.

U nastavku ista slika. Sarajevo je jedinu i najbolju priliku imalo u 55. minuti kada je Dupovac nakon ubačaja Suljića pogodio stativu. Ubrzo je uslijedila kazna.

Prelijepu akciju domaćih ponovo u gol pretvara Dženan Zajmović. Zaista sjajna akcija Rođenih. Ponovo oduzeta lopta na polovini bordo tima, odličan pas u prostor pružio je Pršeš za Zajmovića, napadač Veleža zatim zatresao mrežu Sarajeva.

Samo četiri minute kasnije isti igrač postiže i treći pogodak čime postavlja konačan rezultat.