Debakl Sarajeva na Bilinom polju, Tuzla City slavio rezultatom 5:1

U zaostalom susretu 1. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine fudbaleri Sarajeva, u svom prvom susretu u ulozi domaćina na Stadionu “Bilino polje” u Zenici, poraženi su od Tuzla Cityja rezultatom 1:5 (0:2).

Bio je to prvi poraz ekipe koju s klupe predvodi Feđa Dudić, nakon tri pobjede.

Tuzlaci su vrlo rano oslobodili pritiska i već u 10. minuti, nakon kornera sa lijeve strane, došli u vodstvo preko Damira Mehidića.

Gosti su na 2:0 povisili nakon penala u 43. minuti, koga je prethodno skrivio Nemanja Tomašević. On je u svom 16.ercu oborio Amadouoa Coulibalyja, a siguran realizator sa “bijele tačke” za goste bio je Petar Mišić.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, tačnije nakon samo 14 sekundi igre, Coulibaly je povisio vodstvo Tuzlaka na 3:0. Mišić je uzeo loptu Drobarovu te uposlio Coulibalyja, koji je postigao gol za 3:0.

Tuzla City je na 4:0 povisio autogolom Andreja Đokanovića, koji je prilikom pokušaja da izbije loptu nakon centaršuta Belmina Mešanovića sa desne strane, pogodio vlastitu mrežu.

Peti gol za goste postigao je rezervista Semir Smajlagić u 90. minuti nakon solo prodora, a počasni gol za Sarajevo djelo je Čatakovića u trećem minutu sudijskog dodatka za konačnih 1:5.

Susret je sa tribina zeničkog stadiona, koji će i u nekoliko narednih mečeva jesenjeg dijela sezone biti domaći teren za fudbalere Sarajeva, posmatralo oko 5.000 gledalaca.