Mladi poglavica Winnetou

Sa fudbalom i parkurom postao poglavica.

Tokom jednog karnevala maskirao se u Indijanca, a sada je novi poglavica u kinima Njemačke!

Mika Ullritz (14) igra glavnu ulogu u vesternu za mlade pod naslovom “The Young Chief Winnetou”, “Mladi poglavica Winnetou”, i već se nalazi u kinima.

Priče o vođi Apača, koje je osmislio Karl May (1842-1912), su postale kultne. Novi film govori o Winnetouovom djetinjstvu.

Uprkos svojoj mladosti, Mika Ullritz je već profesionalni glumac. On se prvi put našao pred kamerama sa osam godina u filmu “Moj sastanak na slojepo sa životom” (sa Kostjom Ulman, 38). Uslijedila je kontinuirana uloga u ARD sapunici “Sturm der Liebe”. Radio je i sa Elyasom M’Barekom (40). Samo sa jednim još ne: “Volio bih da snimam sa Dwayne Johnsonom.”

Mika je bio oslobođen sa nastave zbog snimanja. „Ali. sada moram nadoknaditi gradivo.“

Njegov omiljeni predmet je sport. Kada nije ispred kamere, uživa u parkouru (trčanje i skakanje na terenu sa preprekama) i igranju fudbala.

Mika se ne osjeća kao zvijezda. “Još nisam morao da dajem autograme”.

(bild)

Lj. G.

(NovaSloboda.ba)