Sjajna igra Veleža i pobjeda protiv Shakhtara

Fudbaleri Veleža danas su u Antaliji, u kontrolnoj utakmici uoči početka prvenstva, pobijedili ukrajinski Shakhtar Donetsk sa 3:2.

Dobru igru, Rođeni su krunisali vodećim golom u 25. minuti. Vehabović je dugom loptom uposlio za Guliashvilija, koji šalje loptu u mrežu.Shakhtara i pogađa za 1:0.

Samo minut kasnije, Ukrajinci su izjednačili. Sikanov je šutirao, lopta se odbija od jednog igrača Veleža i završila u mreži mreži Hadžikića.

U 44. minuti, Velež ponovo dolazi u vođstvo. Pršeš je centrirao iz slobodnog udarca, loptu prihvata Ćaić i rutinski je šalje u mrežu.

Radost Mostaraca trajala je samo minutu. Poslije centaršuta s lijeve strane, loptu je privatio Shved, koji postiže izjednačujući gol.

Nermin Haskić i na ovoj utakmici potvrdio je svoje golgetersske sposbnosti. U 47. inuti, iskoristio je grešku odbrane gostiju, prevario golmana Rutka i manirom rasnog strijelca poslao loptu mrežu.

Do kraja utakmice bilo je prilika za obe ekipe, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Velež: Hadžikić, Šturm, Oliveira, Zvonić, Oreč, Pršeš, Čaić, Vehabović (Puce), Suljić, Guliasvili i Haskić.