Dominacija Njemačke na otvaranju

Njemačka je na otvaranju Evropskog prvenstva deklasirala Škotsku u Minhenu sa 5:1 i najavila da će biti jedan od glavnih favorita za osvajanje trofeja.

Dominacija domaćina prvenstva počela je od starta meča, Svega 10 minuta bilo im je potrebno da načnu rivala. Kroos je poslao loptu do Kimmicha, a on je odlično uposlio Floriana Wirtza, koji je dobro šutnuo sa 16 metara. Tom je prilikom golman Škotske Gunn i dodirnuo loptu, ali nedovoljno kako bi je zaustavio na putu ka mreži.

U 19. minutu već je bilo 2:0. Asistent je bio Havertz, a loptu je sa desetak metara pod prečku poslao Musiala.

U finišu prvog dijela, Škoti su ostali sa igračem manje, pri čemu su primili i još jedan gol. Porteous je faulirao Gundogana u petercu, dobio je crveni karton, a Havertz je sa bijele tačke povisio na 3:0.

U drugom poluvremenu gledali smo konstantno napade Njemačke, imali su i nekoliko izglednijih prilika. Takvom igrom, u 68. minutu stigli su i do četvrtog gola – ovog puta strijelac je bio Fullkrug, koji je pet minuta ranije ušao u igru. Šutnuo je sa petnaestak metara snažno i neodbranjivo.

U 76. minutu se opet tresla mreža Škotske, ponovo je pogodio Fullkrug, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Škotska je do počasnog gola stigla prilično neočekivano, u 86. minutum zahvaljujući autogolu Rudigera.

U posljednjim momentima sudijske nadoknade, tačku na goleadu Njemačke stavio je Emre Can.

U drugom meču grupe A, sutra će se sastati Mađarska i Švicarska od 15 sati.