Nakon što je u četvrtak dijete povrijeđeno usljed eksplozije nepoznatog sredstva, koprivničko-križevačka policija izvijestila je da su uhapšena dva člana porodice sa šireg križevačkog područja, a među njima i otac.
U četvrtak u večernjim satima uhapšen je 38. godišnji otac djeteta i 64. godišnjakinja, članica porodice. Nad njima se provodi kriminalističko istraživanje zbog sumnje u povredu djetetovih prava, javlja Hina.
Policiji je u četvrtak oko 10 sati javljeno kako je ljekarska pomoć pružena 12. godišnjem djetetu, koje je povrijeđeno na širem križevačkom području usljed rukovanja nepoznatim eksplozivnim sredstvom.
Iz policije ne žele otkriti više detalja, tek su kazali da će tokom dana kratko izvijestiti o rezultatima istrage. Najavili su da će ono biti šturo zbog zaštite djetetova prava.
(Fena)