Unatoč obilnim padavinama, uslovi na području Mostara i Drežnice trenutno su uredni, rekao je za Fenu šef Službe civilne zaštite Grada Mostara Arnel Voljevica.
“Trenutno stanje na terenu, što se tiče Drežnice i Mostara, je uredno. Konstantno smo u kontaktu s predstavnicima mjesnih zajednica, i za sada, osim što je nivo rijeke Drežanke porasla, nije došlo do izlijevanja niti plavljenja”, rekao je.
Putna komunikacija u ovom trenutku je uredna, naveo je Voljevica, dodajući da su sve službe u stanju pripravnosti još od 10. marta zbog čestih narančastih upozorenja na obilne padavine i jake udare vjetra.
“Pratimo situaciju 24 sata dnevno i spremni smo reagovati tamo gdje bude potrebno”, istakao je.
Iz Agencije za vodno područje Jadranskog mora izvijestili kako su vodostaji rijeka u blagom porastu, ali za sada ne postoje razlozi za zabrinutost.
(Fena)