Željezničar velikim preokretom savladao Borac

16.09.2025 u 04:22

U derbi susretu sedmog kola Wwin lige Bosne i Hercegovine, Željezničar je na stadionu “Grbavica” nakon velikog preokreta rezultatom 3:2 slavio protiv banjalučkog Borca.

Fudbaleri Željezničara su na stadionu Grbavica savladali velikog rivala, iako su gosti na poluvremenu imali prednost od dva gola. 

Ekipa Borca bila je bolji protivnik tokom većeg dijela prvog poluvremena i već u 12. minuti imala je prvu ozbiljnu priliku. Vuković je iskoristio grešku odbrane domaćih, ali je šutirao iskosa i lopta nije završila u mreži.

Dvije minute kasnije, gosti su stvorili novu šansu, međutim, Muftić je ponovo reagovao dobro i sačuvao svoju mrežu. U tom dijelu utakmice, Željezničar nije imao adekvatan odgovor na organizovanu igru gostujuće ekipe.

Inicijativa Borca urodila je plodom u 31. minuti. Hrelja je uputio udarac s ivice šesnaesterca, a Sedorf je promijenio smjer lopte i postigao gol za 0:1.

U 38. minuti, Borac je udvostručio prednost. Hrelja je asistirao Saviću, koji se dobro snašao na oko 14 metara od gola i preciznim udarcem povećao na 0:2.

Dva minuta kasnije, Vuković je imao još jednu priliku za goste, ali je njegov šut otišao pored gola. 

U nastavku utakmice, uslijedio je preokret. Željezničar je ušao znatno agresivnije u drugo poluvrijeme, a trener “plavih” Adžem je izvršio nekoliko izmjena, koje su promijenile tok utakmice.

Do 73. minute, rezultat je bio nepromijenjen, a onda je rezervista Šošić iskoristio ukazanu priliku i postigao gol za 1:2, čime je Željezničar najavio povratak.

Deset minuta kasnije, u 83. minuti, Cvetanoski je izveo snažan prodor kroz odbranu Borca i preciznim udarcem izjednačio rezultat na 2:2.

Borac je u 87. minuti pokušao doći do novog vođstva iz slobodnog udarca, ali je Željezničar nakon toga izveo brzu kontru, a Šošić je proigrao Jaganjca, koji postiže gol za 3:2 i donosi veliki preokret i tri boda domaćoj ekipi.

Ovom pobjedom, Željezničar je ostvario važan trijumf protiv direktnog konkurenta za titulu prvaka BiH i vratio se na lidersku poziciju na tabeli.

(Fena)

Oglas