Optimizam u Veležu uoči Željezničara, cilj je zadržati pozitivan niz rezultata

01.11.2025 u 17:24

Fudbaleri Veleža na nedeljno gostovanje Željezničaru u Sarajevo idu u dobrom raspoloženju i punom samopouzdanju, ističu iz mostarskog premijerligaša.

Iz Veleža u subotu, putem službene klupske internetske stranice, poručuju kako su “pobjeda u prošlom kolu protiv Širokog Brijega i izboren plasman u četvrtfinale Kupa BiH dodatno podigli atmosferu unutar svlačionice”, te kako trener Ibro Rahimić i njegov stručni štab ističu da je ekipa u sve boljoj formi i da je cilj zadržati pozitivan niz rezultata.

“Gledajući tabelu i to da meč igraju na domaćem terenu, ulogu favorita prepustićemo ekipi Željezničara”, ističu iz Veleža, dodajući da stručni štab nema problema s povredama.

Mostarci u najavi derbija naglašavaju kako je u prvom meču sezone Željezničar slavio pobjedu na stadionu Rođeni 1:0, te da su taj susret obilježili promašeni jednaesterac Veleža u ranoj fazi utakmice, kao i dva crvena kartona koja su fudbaleri Veleža dobili još u prvom poluvremenu.

“Očekuje nas meč pun emocija, borbe i energije, jer kada se sastanu Željezničar i Velež, obično je to više od same utakmice. Važno je imati dobar pristup, sličan prethodnim utakmicama, gdje nas je krasila velika borbenost i zalaganje”, dodaju iz Veleža.

Utakmica 13. kola WWin lige BiH između Željezničara i Veleža na rasporedu je u nedelju na stadionu Grbavica s početkom u 17,30 sati.

(Fena)

Oglas