Istraga i pritvor za 10 osoba zbog nestanka jedne osobe na beogradskom Senjaku

17.05.2026 u 11:21

Više javno tužilaštvo u Beogradu pokrenulo je istragu protiv deset osoba, uključujući i dosadašnjeg načelnika beogradske policije Veselina Milića, zbog sumnje u povezanost s nestankom Aleksandra Nešovića. u naselju Senjak u Beogradu, za kojim se još traga.

Kako je saopštilo Tužilaštvo, devetoro osumnjičenih u subotu je ispitano pred postupajućim javnim tužiocem, a svi su se branili šutnjom, koristeći zakonsko pravo da ne iznose odbranu.

Nakon saslušanja, Tužilaštvo je sudiji za prethodni postupak Višeg suda u Beogradu predložilo određivanje pritvora za sve osumnjičene.

Osumnjičeni V. M. saslušan je u petak, kada je iznio odbranu, nakon čega mu je, na prijedlog Tužilaštva, određen pritvor do 30 dana.

Prema navodima istrage, postoji osnovana sumnja da su 12. maja ove godine između 23 sata i ponoći u restoranu „27” S. V. i M. S., kao supočinioci, „na podmukao način lišili života” A. N.

Pretragom vozila D. S. pronađeni su pasoš Bosne i Hercegovine na ime S. V., 10.000 eura gotovine, pasoš i lična karta na ime M. S., kao i vozačka i saobraćajna dozvola za vozilo marke Audi Q8 izdate na isto ime.

Naredbom o provođenju istrage S. V. (48) i M. S. (46) terete se za teško ubistvo u supočinilaštvu, u sticaju s krivičnim djelima nedopuštenog držanja i nošenja oružja, te izazivanja opšte opasnosti.

D. V. (42) osumnjičen je za nedopušteno držanje i nošenje oružja.

Policijski službenici V. M. (46), B. M. (41), S. S. (33) i P. P. (46) terete se za neprijavljivanje krivičnog djela i počinilaca, te pomaganje počiniocu nakon izvršenja krivičnog djela.

N. L. (50) i V. Š. (21) osumnjičeni su za neprijavljivanje krivičnog djela i počinilaca, dok se V. Š. na teret stavlja i pomaganje počiniocu nakon izvršenja krivičnog djela.

D. S. (50) tereti se za pomaganje počiniocu nakon izvršenja krivičnog djela, saopštilo je Tužilaštvo.

(Fena)

Oglas