
Tramvaj koji je saobraćao Ulicom cara Dušana u Beogradu iskočio je u ponedeljak iz šina i udario u jednu zgradu na uglu s Knićaninovom ulicom. Kako navode srbijanski mediji, ima i povrijeđenih.
Nesreća se dogodila u 9,30 sati, a navodno je uzrok iskakanja sa šina problem sa skretnicom.
Pojedini srbijanski mediji navode da je skretnica ostala otvorena, zbog čega je tramvaj umjesto pravo nastavio ka sporednom kolosijeku i potom iskočio sa šina.
U nesreći je, zbog siline udarca, povrijeđeno desetak osoba.
Beogradske hitne službe odmah su izašle na mjesto nesreće, a saobraćaj se nakon nekog vremena počeo normalizovati.
(Fena)
