
Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci je u Poljskoj savladala domaću selekciju ubjedljivim rezultatom 3:0 i tako šesti put zaredom osvojila je titulu Lige nacija.
Po setovima je bilo 25:18, 25:23, 25:16, a jedino je neizvjesno bilo u drugom setu.
Naši odbojkaši su potpuno dominirali i odbranili trofej, a u finalu Poljska nije imala šansi.
Prvi set smo igrali izuzetno dominantno, a domaćin je u njemu osvojio svega 18 poena.
Najveći otpor Poljska je pružila u drugom setu, kada je bilo izuzetno dramatično, a na kraju, ipak, naši uzimaju i ovaj set rezultatom 25:23.
Posljednji treći set, BiH je rutinski privela meč i na kraju zasluženo slavila rezultatom 25:16.
Bila je ovo šesta zaredom titula za naše odbojkaše u Ligi nacija, čime smo potvrdili status daleko najjače i najbolje selekcije u Evropi.
(Reprezentacija.ba)
