
Načelnici opština Kosovo Polje i Obilić ocijenili su neprihvatljivom inicijativu Prištine o uvođenju naknade od deset eura za ulazak vozilom u grad građanima koji nisu stanovnici glavnog grada.
Načelnik Kosova Polja Valon Prebreza upozorio je da bi njegova opština mogla odgovoriti protivmjerama, uključujući uvođenje još veće naknade za građane Prištine, prenosi Kosovo online.
“Ako Priština uvede ovu naknadu, razmotrićemo vlastite mjere. S obzirom na prometni položaj i infrastrukturu Kosova Polja, život u Prištini teško je zamisliv bez prolaska kroz našu opštinu”, rekao je Prebreza za Kohu, navodeći da je među opcijama i naknada od 20 eura za prolazak građana Prištine kroz Kosovo Polje.
Kritike je uputio i načelnik Obilića Halil Thaci, koji je poručio da će njegova opština odgovoriti na eventualni dodatni namet građanima, ali je odbacio mogućnost uvođenja identične mjere.
“Takva naknada predstavlja ismijavanje i vrijeđanje građana. Neću odgovarati istom mjerom”, rekao je Thaci.
Priština je pokrenula završne procedure za provođenje inicijative, prema kojoj bi građani drugih opština plaćali deset eura za ulazak vozilom u centera grada. Ako prijedlog bude usvojen, mjera bi uskoro mogla stupiti na snagu.
(Fena)
