
Služba za kulturu Grada Mostara organizuje četvrto izdanje projekta #PokreniMo, koje će biti održano 2. juna u 10 sati u velikom gradskom parku.
Projekat je usmjeren na unaprjeđenje kvalitete života osoba treće životne dobi kroz fizičku aktivnost, rekreaciju i promicanje zdravih životnih navika.
Ovogodišnjem programu pridružiće se i Dom zdravlja Mostar, čiji će zaposlenici provoditi preventivne zdravstvene aktivnosti u okviru programa „Race 2 prevencija kardiovaskularnih bolesti“. Učesnici će imati priliku besplatno izmjeriti krvni pritisak, nivo šećera i lipida u krvi, najavljuju organizatori.
Tokom događaja biće predstavljen i projekat “Before Time prevencija HPV-a”, s ciljem podizanja svijesti o važnosti prevencije i ranog otkrivanja bolesti povezanih s humanim papiloma virusom (HPV), uključujući rak grlića materice.
Organizatori ističu kako projekat ne završava jednodnevnim događajem, već će učesnici tokom naredna tri mjeseca moći učestvovati u organizovanim programima fizičke aktivnosti i vježbanja, čime se podstiče dugoročno usvajanje zdravih navika.
Poziv za učešćeupućen je svim penzionerima i građanima Mostara zainteresovanim za aktivniji i zdraviji način života.
(Fena)
