
U Lutkarskom kazalištu Mostar ovog vikenda biće odigrana predstava “Oholica”.
Predstava će se igrati u petak u 18 sati i u subotu,u 11 sati.
Vrijednost poznatih bajki leži u njihovoj dubokoj simboličkoj vrijednosti, prenošenju edukativnih i moralnih pouka i ljepoti, zbog koje su brojnim autorima trajni izvor nadahnuća i tumačenja ljudskih mana i vrlina.
Klasičnu bajku braće Grimm „Pricenza i žabac“ ,Zdenka Mišura je malo preradila i prilagodila našem vremenu i ne samo to! Uspjela je pri tom pokazati da likovi iz bajke ne ostaju u njenim okvirima, već ih s manama i vrlinama možemo naći u našem, stvarnom životu. Nije slučajno novi naziv ovoj bajci „Oholica“, jer želi ukazati na oholost kao izrazito ružnu ljudsku manu iz koje redom proizlaze i druge: sebičnost, samoljublje, nepoštivanje date riječi… Ova nas priča upozorava na njegovanje vrlina poput ljubaznosti i uvažavanja drugih, ma kako se oni razlikovali od nas, što su vrlo važne pretpostavke poštenog življenja.
U predstavi igraju Marta Haubrich i Ivan Nevjestić.
(NovaSloboda.ba)
