Požar iz Crne Gore prešao u Konavle, na gašenje upućena dva kanadera

23.06.2026 u 12:51

Požar koji je u ponedeljak buknuo u Crnoj Gori prešao je na hrvatsku stranu granice na brdu Bjelotina iznad mjesta Bani u Konavlima, a na požarište su upućena i dva kanadera, izjavio je u utorak Hini županijski vatrogasni komandant Stjepan Simović.

Simović je istakao da je riječ o nepristupačnom terenu, koji je zarastao šumom.

“S obzirom na to da nema vjetra, kanaderi bi trebali malo ‘smekšati’ požar, ali trebaće ga i pregaziti. Od jutros probijamo neke putove kako bismo izišli do vrha. Ako ga mi ugasimo, a ne ugasi se u Crnoj Gori, ostaje mogućnost da nam opet prebaci na neko drugo mjesto – rekao je Simović.

Dodao je da je požar buknuo i u Župi dubrovačkoj u ponedeljak naveče, ali je ugašen brzom intervencijom 50 vatrogasaca.

“Bila je to vanredna intervencija na jako grubom terenu. Okružili smo ga crijevima i ostavili smo jednu ekipu na dežurstvu. Nadam se da ćemo večeras politi još jednom i povući se”,objasnio je Simović.

(Fena)

Oglas