Pelješki most mora u sanaciju

27.07.2026 u 15:49

Pukotine na Pelješkom mostu zahvatile su zaštitni površinski sloj, pa bezbjednost mosta i njegova konstrukcija nisu ugrožene, rekao je u ponedeljak podpredsjednik hrvatske vlade i ministar prostornog uređenja, građenja i državne imovine Branko Bačić.

Most je, podsjetio je Bačić, otvoren prije četiri godine, a nakon toga primijećene su prve pukotine na zaštitnom odnosno površinskom sloju koji štiti strukturu i konstrukciju mosta od kiše i atmosferilija.

Međutim, dodao je, “očito je došlo do pucanja zaštitnog sloja”, a kako bi se to zaustavilo “negdje početkom septembra” krenuće obnova odnosno uređenje površinskog zaštitnog sloja.

“Ono što je važno reći je da time nije ugrožena bezbjednost, niti je konstrukcija mosta ugrožena, ali kada se to ne bi napravilo, u određenom vremenu svakako bi se pričinila šteta samoj konstrukciji mosta”, rekao je Bačič, a prenosi Hina. 

Napomenuo je i da će se intervencija na Pelješkom mostu odviti u garantnom roku, a financirat će je izvođač radova gradnje mosta. 

Dok bude trebala obnova dijela površinskog sloja, saobraćaj Pelješkim mostom uredno će se obavljati, dodao je.

Pelješki most svečano je otvoren 26. jula 2022. godine, a izvođač radova bio je kineski konzorcij China Road and Bridge Corporation (CRBC).

(Fena)

Oglas