Pobjeda Sarajeva u Modriči, remi Zvijezde i Igmana, Borac s igračem više pobijedio GOŠK

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su danas u Modriči ekipu dobojske Sloge sa 1:0, u susretu 30. kola WWin lige Bosne i Hercegovine.

Strijelac jedinog gola bio je Kyeremeh u 69. minuti.

Sarajevo se ovim trijumfom učvrstilo na četvrtoj poziciji na tabeli i nalazi se na korak do plasmana u Evropu, za što je timu Simona Rožmana potrebna još jedna pobjeda u preostala tri kola.

U prvom današnjem meču 30. kola, Zvijezda 09 i Igman su u derbiju začelja podijelili bodove odigravši 2:2.

Gosti iz Konjica su poveli u šestoj minuti golom Ramića.

Ipak, Karaklajić je u 31. minuti izjednačio na 1:1, da bi Vadze u 45. minuti postigao gol za preokret i vođstvo Zvijezde.

Velik bod Igmanu donio je Velić u 71. minuti.

Zvijezda je ovim remijem i zvanično ostala bez šansi da zadrži premijerligaški status, dok je Igman osvojio vrijedan bod u borbi za opstanak i sada ima pet bodova prednosti na pretposljednjom ekipom, Tuzla City.

Borac je na svom terenu svladao GOŠK rezultatom 3:1 u posljednjem susretu 30. kola WWin lige BiH.

Domaćima je od velike pomoć bila činjenica da su praktično cijelu utakmicu igrali s igračem više, nakon što je u 3. minuti igrač gostiju Filip Račić dobio direktan crveni karton.

Strijelci za Borac bili su Jakov Blagajić u 44., Jovo Lukić u 53. i Damir Hrelja u 76. minuti susreta, dok je gol za goste iz Gabele postigao Gabrijel Čoko u 57. minuti.